Jak działa portal randkowy?

Korzystając z portali randkowych raczej nie zastanawiamy się, na jakiej zasadzie działają. Interesują na tylko efekty, jakie możemy dzięki takim stronom osiągnąć. Oczywiście każdy portal działa na innych zasadach, ale wciąż pozostają w tym samym otoczeniu. Każdy portal randkowy opiera swoją pracę na profilach użytkowników. Dokładniej rzecz ujmują, wyszukiwanie na nowych portalach lub tych, które przeszły renowację opiera się tylko na tym, co zawrzemy w naszym profilu i ustawionych przez nas preferencjach wyszukiwania. Jeśli zaznaczymy nieprawdę dopasowanie partnera nie będzie idealne.

A jak to wygląd naprawdę. Jeśli na naszym profilu zaznaczymy, że lubimy sport, a w rzeczywistości siedzimy wieczorami na kanapie, a dodatkowo dodamy, że kochamy włoską kuchnię, a tak naprawdę jej nie lubimy, ale jest modna, więc będzie więcej chętnych, to nie możemy liczyć na to, że portal wyszuka dla nas idealnego partnera. Gdyż portale randkowe opierają się na naszych profilach. A więc, bazują na informacjach o nas i o innych. Porównują, je analizują i wysyłają sugestie. Oczywiście nie każdy portal randkowy działa w ten sam sposób. Starsze wersje, do których jesteśmy przyzwyczajeni ze względu na nazwę wyszukiwanie opierają tylko na takich informacjach, jak wygląd, wzrost, wiek, miejsce zamieszkania, czyli zupełny standard sprzed kilkunastu lat.

Niestety takie wyszukiwanie raz, że bardzo ogólne, dwa, że powodujące, że zaproszenia wysyłają nam osoby, które zupełnie nas nie interesują. Warto, więc korzystać z usług tylko stron nowoczesnych, z normalnym podejściem do wyszukiwania kandydatów na żonę, kochanka, czy inną osobę, z którą moglibyśmy spędzać czas. Musimy jednak pamiętać, że wiele zależy od samych użytkowników. Jeśli oszukują, umieszczają nieprawdziwe informacje na swój temat, to w zasadzie nie ma, co liczyć na to, że uda się nam znaleźć odpowiedniego kandydata.